دانشکده مهندسی نفت و گاز - ویژه دانشجویان جدیدالورود

 راهنمای زندگی آرام خوابگاهی

 تاريخ: 18/06/97

 زندگی خوابگاه فراز و نشیب های زیادی دارد مثلا شما تجربه می کنید که چطور زندگی خود را دور از نظارت و کمک والدین به نحو مناسبی مدیریت کنید که پس از فارغ التحصیلی بتوانید یک مهندس خوب باشید. بنابراین باید دوری از خانواده را هم تحمل کنید.
 
یکی از نتایج زندگی خوابگاهی افزایش اعتماد به نفس و پختگی بیشتر شماست. زیرا شما به تنهایی با مشکلات مقابله می کنید و بهترین راهکار حل مشکلات را می یابید. همچنین شما با سلیقه های مختلف در خوابگاه مواجه خواهید شد تلاش برای مواجهه مناسب با این کار می تواند قدرت مدیریت و پختگی شما را زیاد کنید. یادتان باشد که عصبانی شدن و عصبیت مشکلی از شما را حل نمی کند. با سعه صدر و حوصله و خوشرویی تلاش کنید که مشکلات احتمالی را حل کنید.
 
با هم اتاقی های خود کنار بیایید. فکر کنید که اعضای خانواده خودتان هستند. با این دید درکنار هم زندگی کنید که هر کدامتان از فرهنگ مختلف و با دیدگاه مختلف آمده و در کنار هم زندگی می کنید. پس باید منعطف باشید. برای زمان خواب و بیداری خود قانون بگذارید و با همدلی به آن پایبند باشید. در خوابگاه اتاق شخصی و آشپزخانه و سرویس بهداشتی اختصاصی و مجزا ندارید. پس برای تحمل این شرایط خود را آماده کنید.
همچنین با توجه به سلایق مختلف انتظار این را داشته باشید که به دلایل مختلف در خوابگاه محیط آرام و ساکتی در دسترس تان نباشد. برای حل این مشکل با کمک هم اتاقی ها برای اتاق خود قوانینی وضع کنید و همه سعی کنید آن را رعایت کنید.
زندگی در کنار جوانان هم سن وسال خود در خوابگاه می تواند محیطی با انرژی و با صفا فراهم کند. لازمه این امر افزایش مهارت سازگاری با دوستان هم سن و سال است. این نوع زندگی فرصت ها  و تهدیدهایی دارد که با مشاوره می توان آثار مثبت آن را افزایش و آثار منفی آن را کاهش داد. درج در سايت توسط : PGE